Havayı Temizleyen Çiçekler
2 mins read

Havayı Temizleyen Çiçekler

Çiçekler insan hayatında yer alan en güzel bitkilerdir ve havayı temizleyen çiçekler solunum yolu için şifadır. Görünüşleriyle ve kokusuyla tutku haline gelen bu bitkiler aynı zamanda havayı temizler. Şehir hayatında bütün kapalı mekanlarda çiçekler havayı temizlemek için en iyi seçenektir.

Havayı temizleyen çiçekler kategorisinde yer alan çiçekler, görünüş ve özellik bakımından farklıdır. Her bir çiçeğin kendine özgü özelliği bulunmaktadır ve havayı temizleyerek mekanın havasını temizlemektedir. Gözle görülmeyen toksinler ve zararlı mikroplar bu çiçekler sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Dekoratif ve şık görünümüyle aynı zamanda mekanların görünüşü de olumlu bir şekilde etkilemektedir.

Havayı Temizleyen Çiçekler

Ofiste, evde ve salonda havayı temizleyen çiçekler bakım özelliği, kokusu ve diğer özellikleri farklıdır. Evde veya iş yerinde kolaylıkla bakabileceğiniz havayı temizleyen çiçekler şunlardır:

  1. Benzer, trikloroetilen ve formaltehit gibi toksinleri temizleyebilen Areka, aynı zamanda evcil hayvan besleyenler için iyi bir seçenektir. Areka, ağaç dalına benzeyen ve ince uzun yapraklara sahip bir bitkidir.
  2. Orta ışığa razı olan ve iyi toprakta yetişen Çin Hemrdemyeşili, bakımı kolay ve bütün şartlara uyum sağlayan bir bitkidir.
  3. Ksilen, amonyak, formaltehit gibi toksinleri temizleyebilen Salon Palmiyesi, adındanda anlaşılacağı gibi palmiye görünümüne sahiptir.
  4. Diğer bir hava temizleyen çiçekler kategorisinde yer alan çiçek flamingo çiçeğidir. Thulen, ksilen, formaldehit ve amonyak gibi toksinleri temizler. Bir yıl boyunca yaklaşık 300 kadar çiçek açabilir. Günde bir iki kere sulanmaya ve biraz da güneş ışığına ihtiyacı vardır. Nemli ortamları sevdiğinden mutfakta veya banyoda daha hızlı gelişebilir.
  5. Duvar sarmaşığı hava temizleme özelliği bakımından en etkili bitkilerden biridir. Bakımı kolaydır ve kapalı mekanlarda kolay gelişir.
  6. Dünyanın en meşhur bitkilerinden biri olan Aloe Vera, cilt bakımının yanı sıra hava temizlemede de oldukça başarılı bir bitkidir. Yaralara iyi gelen bu bitki özel bakıma ihtiyaç duymaktadır.
  7. Benzer, ksilen, formaltehit, trikloroletien toksinlerini temizleyen paşa kılıcı, iki metreye kadar uzayabilir. Kökten uzayan yapraklar kılıca benzer. Bakımı kolay bir bitkidir.
  8. Trikloroetilen, formaltehit ve benzen toksinlerini temizleyen Benjamin, Güney Doğu Asya kökenlidir. Parlaktır ve güneş ışığına ihtiyaç duyar. İki metre ile on metre arasında uzayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir