Akasya Çiçeği Anlamı Nedir?
3 mins read

Akasya Çiçeği Anlamı Nedir?

Akasya çiçeği aynı zamanda salkım ağacı olarak da adlandırılır. Bunun en önemli sebebi ise sarkık dallara sahip olması ve küçük yapraklı olmasıdır. Boyu da yaklaşık olarak 9 ile 10 metreye ulaşmasıdır. Süs bitkisi oalrak bilinen Akasya Çiçeği hoş bir kokuya sahiğtir. 3 renge sahip olan Akasya çiçeğinin her renginin bir anlamı bulunduğu bilinmelidir. Renklerinin anlamlarının dışında faydaları da bulunan bu bitki türünün faydalarını sıralamak istersek eğer nefes darlığının giderilmesine faydalı olduğu gibi aynı zamanda astım şikayetlerinin de azalmasına yardımcı olur. Küçükte olsa miyop öldürücü olarak bilinen Akasya çiçeği safrayı da artırır. Renklerine göre değişiklik gösteren Akasya çiçeğinin farklı anlamları vardır. Yani beyaz akasya çiçeği, sarı akasya çiçeği ve pembe akasya çiçeği farklı anlamlar taşır. Siz de eğer bir akasya çiçeği almayı düşünüyorsanız çiçeğin anlamını öğrendikten sonra almanız hem sizin hem de hediye aldığınız kişi için daha iyi olacaktır.

Beyaz Akasya Çiçeği Anlamı

Beyaz Akasya Çiçeği arkadaşça, temiz ve saf bir sevgiyi ifade eder. Anlamların en güzeli ve en temizi olan beyaz akasyayı bir arkadaşınıza rahatlıkla hediye edebilirsiniz. Hem koku olarak hem de anlam olarak mükemmel bir çiçek olan beyaz akasya kolaylıkla bulunan bir türdür.

Pembe Akasya Çiçeği Anlamı

Pembe Akasya Çiçeği seni beğeniyorum anlamına gelir. Güzel duyguları ifade eden bu çiçeğin gerçekte 3 rengi olduğu bilinmektedir. Pembe ve kırmızı rengi birbirine o kadar yakındır ki ayırt etmekte bile zorluk yaşanıyor. Beyaz Akasya Çiçeğinde olduğu gibi pembe akasyanın da rengi dışında kokusu harikadır. Kokusu ile birlikte en güzel duyguları dilsiz olarak anlatmaktadır.

Sarı Akasya Çiçeği Anlamı

Sarı Akasya Çiçeği tek taraflı duyguları anlatmaktadıri. Yani platonik aşk anlamına gelen sarı akasya çiçeği dilsiz anlamlar içerir. Yine en güzel ve en saf anlamları içeren Sarı akasya çiçeğini tek taraflı ve karşılıksız sevgisi olan kişiler hediye olarak verebilir. Diğer renklerde olduğu gibi sarı akasya çiçeği de mükemmel rengi gibi mükemmel kokuya sahiptir.

Eğer siz de arkadaşınıza, sevgilinize ya da eşinize akasya çiçeği almayı düşünüyorsanız rengine göre anlamını öğrenmeli ve ona göre ona hediye almalısınız. Yanlış çiçeği yanlış kişiye gönderirseniz eğer bu da o çiçeğin anlamını biliyorsa sizi biraz huzursuz edebilir. Akasya çiçeği hem rengi, hem kokusu hem de anlamıyla en çok tercih edilmesi gereken çiçekler arasında yer aldığından dolayı şuanda özellikle hediye olarak tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir