Uğurlu Ev Bitkileri Nelerdir?
3 mins read

Uğurlu Ev Bitkileri Nelerdir?

Evde ve bitkilerin olduğu her alanda her daim pozitif bir düşünce ve neşeli bir ortam hakim olacaktır. Bitkilerin hemen hepsinde olan kokular, renkler ve harika görünümlerden dolayı kullanıldığı alana güzellik katarlar ve pozitif bir enerji katacaklardır. İnsanları etkilemeyi başaran bu çiçekler özellikle ev ortamlarında, gergin durumlardan kaçınmak eve her zaman neşe saçmak ve uğur getirebilmek için kullanılan bazı uğurlu bitkiler mevcuttur. Bu bitkiler arasında yer alan bitkilerin ilki kaktüs çiçeğidir.

Dikenli görünüme sahip olan ve korkutucu yapısı olan kaktüsler, kıskançlığı, dikkatsizliği, dağınık düşünceleri ve nazarı dağıtacaktır. Nane bitkisi de bulunduğu ortama son derece pozitif enerji katarak uğur getirir. Bambu, yasemin, biberiye, kekik, kasımpatı, okaliptüs, aloe vera bitkileri uğurlu bitkiler arasında yer alır. Bulunduğu ortamda kötü enerjileri hapsederek ortama da pozitif enerji saçacaklardır.

İyi Para Getiren Bitkiler

Uğur getirdiğine inanılan bitkiler gibi iyi para getiren bitkiler de önemlidir. İyi şans ve para getirdiğine inanılan ve deneyenlerin sonuçlarını şaşkınlıkla izlediği bazı bitkiler mevcuttur. Bu bitkilerin biri de Crassula bitkisidir. Bir çok uzmana göre evdeki kötü enerjiyi hapsederek eve şans ve bereket getiren, dibine para koyularak bakıldığı zaman koyulan parayı arttıran bu bitkinin bakımı oldukça kolaydır. Evin giriş kısmında kuzeye doğru konumlanması gereken bir bitkidir. Son derece parlak ve küçük yapraklara sahip olan bu bitkinin hem görünümü hem kokusu hem de getirileri oldukça güzel ve önemlidir. Büyük bir saksıya ekildikten sonra bakımına başlanan ve özellikle de doğru yerde ve doğru yöne doğru bakılan bu çiçeğe inandığınız zaman evinizden huzur, pozitif enerji, güzel ve huzurlu anlar, para, bereket ve şans eksik olmayacaktır.

Crassula bitkisi harici nazar boncukları bitkisi, müvecher bitkisi eve bereket getiren bitkilerden olur. Büyüdükçe bir ağaç görünümünü alan ve evin giriş kısımlarında bakılması uygun görülen bu bitki türleri eve yalnızca bereket getirmekle kalmayıp aynı zamanda şans ve huzur da getirmektedir. Ev içinde yer alan kötü enerjiyi de içine hapsederek bu kötü enerjinin bireyler üzerine saçılmasından uzak tutmaktadır.

Karanfil, mimoza, şakayık, gül, orkide, krizantem ve tamamen yeşil görünüme sahip olan bitkiler bu türler içerisinde öncelikli sırada yer alır. Hem kokuları çok hoş olan hem de görünümleri çok güzel olan ve tamamen estetik açıdan bile insanları etkileyen bu çiçekler eve uğur getirir. Özellikle bu çiçeklere inanarak bakım yaptığınız zaman her daim daha fazla uğur getirdiğini görebileceksiniz. Evinizde daha fazla huzurun, neşenin ve pozitif enerjinin olduğunu da göreceksiniz. Böylece her daim istek ve ihtiyaçlarınızı daha olgun ve pozitif bir şekilde karşılayarak evinizde daha huzurlu olabilecek negatif enerjiyi etrafınızdan atmış olacaksınız. Siz de bu çiçekler arasından seçiminizi yaparak evinizde büyütebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir