Papatyanın Anlamı ve Özellikleri
3 mins read

Papatyanın Anlamı ve Özellikleri

Papatyanın anlamı renklerine göre farklılık gösterir. Özellikle beyaz papatya anlamı sflık, masumiyet, sonsuz sevgiyken sarı papatya anlamı içtenlik, arkadaşlık ve cana yakınlık anlamına gelir. Her yerde bulunduğu ve çabuk yetiştiği için pek çok kişinin bahçesinde veya balkonunda papatya yetişebilir. Bununla beraber de hediye olarak en çok tercih edilen çiçek türü papatyadır. Papatyanın anlamının önemi her yerde kolaylıkla yetişmesi, çabuk solması ve bunun gibi nedenlerden dolayı buket olarak papatya hediye edebilirsiniz. Buket olarak çabuk solması nedeniyle önem arz eder. Uzun ömürlü bir çiçek olsaydı ya da büyümesi uzun zaman alsaydı saksı çiçeği olarak hediye alırlardı. Oysa bu çiçek türü her yerde yetişmekte ve iklim şartlarına karşı da dayanıklı olmaktadır.

Çiçeklerin evrensel bir dili olduğunu hemen herkes bilmektedir. Böylece onları hediye ederek sevdiklerimize güzel mesajlar gönderebiliriz. En önemlisi de kalbimizde gizlediklerimizi ya da söyleyemediklerimizi alıcımızın kulağına fısıldarız. Aynı zamanda onları pek çok sebep ile hediye olarak kullanabiliriz. Bu sebepler arasında anneler günü, sevgililer günü ve doğum günü hediyeleri alması önemlidir. Bu şekilde hediye olarak verilen papatyanın anlamı da iyi ki varsın olmaktadır.

Hediye Olarak Verildiğinde Papatyanın Anlamı

Bazı insanlar kendilerine papatya verildiği zaman ne anlama geldiğini merak edebilir. Bunun için de papatya hediyesini kimin verdiği ne şekilde verdiği ve hangi günde verdiği gibi soruların cevabına bakılması gerekir. Öncelikle papatyayı erkek arkadaşınız ya da hoşlandığınız biri verdiyse onunda sizden hoşlandığını düşünebilirsiniz. Papatyanın anlamı bir de ne şekilde olduğu önemlidir. Örneğin papatya buketi ilişkinin ilk döneminde verilirse böylece ilişkinizin masumluğu ve saflığı dile getirilmiş olur. Eğer fanus içinde verildiyse ve üzerinde olan notta aşk kelimesi bulunuyorsa kırmızı güllerle aynı anlamı taşır. En son hangi tarihte verildiği önemlidir. Örneğin tanışma yıldönümü, sevgililer günü ya da doğum gününde verilen çiçekler sonuç itibariyle papatya hediyesi veren kişinin özel ve değerli olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Her ortamda yetiştiği gibi nerede olursa oslun bembeyaz kaldıkları için papatyanın anlamı saflığı temizliği temsil eder. Bu sebeple papatyayı pek çok kişiye hediye olarak verebilirsiniz.

Papatya Çiçeği Özellikleri

Aşkı ve sevgiyi ifade etmenin en iyi yolu olan papatya çiçekleri aynı zamanda ilkbaharın temsilcisidir. Aylara ve mevsimlere bakmadan önce çevrede bir papatya çiçeği gördüğümüz zaman anlarız ki bahar gelmiştir. Bununla beraber papatya çiçeği aynı zamanda hediye olarak değil pek çok yönden kullanılmaktadır. Psikolojik açıdan çiçek hediye etmenin olumlu yönde etkileri olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir. Papatya çiçeğinin etkileri arasında sakinleştirici özelliği de yer alır. Aynı zamanda karın ağrısına da iyi gelen papatya çiçeği losyon ve krem üretimi için de kullanılmaktadır. Papatyanın anlamı rengine göre değişiklik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir