Yıldız Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?
3 mins read

Yıldız Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Asteraceae ailesinden olan Yıldız Çiçeği ayrıca Dahlia olarak da geçer. Bu ismi Anders Dahl’dan alır. Türkiyede de arıca dalya çiçeği olarak da tanınır. Kökleri yumru ve gövdesi çalı şeklinde olan bu çiçek güzel bir görüntüye sahiptir. Görüntüsünün yanı sıra rengârenk oluşu ile bahçelerde hoş bir görünüm sağlar ve insanların dikkatini çeker.

Yıldız Çiçeği

Güneşi ne kadar çok alırsa o kadar gelişerek büyür. Yıldız Çiçeği anlamı; sabır olarak tanımlanır.

Yıldız Çiçeği Nedir?

Yıldız Çiçeği nedir yıldız çiçeğinin sahip olduğu soğanlar çok talep görür. Yıldız Çiçeği soğanları iyi fiyata satılır ve çiçek sahibi olmak isteyenler için bu soğanlar çok önemlidir.

Yıldız Çiçeği tohumu ile çoğalabilen bir bitki olmasının yanı sıra oldukça hızlı gelişir özellikle bahar ayarında gelişimi hızlı olur.

Yıldız Çiçeği Faydaları

Boğaz ağrısına iyi gelmesi en önemli faydalarından biri olmak ile beraber bilinen çok faydası bulunur. Yıldız Çiçeği faydaları aşağıdaki gibidir:

  1. Kişi eğer ki terleme problemi varsa bu sorunu çözer ve terleme sorununu ortadan kaldırır.
  2. Bazı bölgelerde meydana gelen şişlik ve ağrılara iyi gelir
  3. Boğaz ağrısına iyi gelir
  4. Balgam söktürücü olur
  5. Kadınların regl döneminde yaşadıkları ağrıyı hafifletir

Yıldız Çiçeğinin faydaları arasında ayrıca kasık ve mide ağrılarına iyi gelmesi bulunur.

Yıldız Çiçeği Bakımı

Yıldız Çiçeği bakımı doğru yapılması ile çiçeğin daha uzun ömürlü olması sağlanır. Yıldız Çiçeği bakımı arasında güneş ve sıcak havalar bulunur. Güneşi çok seven bu çiçek ne kadar çok güneş ışınına maruz kalır ise o denli sağlıklı olur.

Yıldız Çiçeği ayrıca temiz havayı da sever. Güneş alması kadar temiz hava alması da önem taşır. Fazla suyu sevmeyen bu çiçekler, susuz kalmaya karşı oldukça dayanıklıdır bu sebep ile toprağı kuruduğunda su verilmesi yeterli olur.

Bu çiçeğe sağlanacak toprağın da drenajının iyi şekilde yapılması gerekir. PH değeri yüksek toprakları tercih eden çiçek aynı zamanda alkali toprakları sever.

Yıldız Çiçeklerinden eğer solan olur ise hemen bitkiden kesip atılması doğru olur bu şekilde gerekli enerji bularak kendini toplar. Yıldız Çiçeği küllenme sorunu yaşayan bir bitkidir bu neden ile temiz hava alması ve güneşli bir yere konulması gerekir. Lekeli rahatsızlıklar da çiçeği etkileyen bir sebep olup ilaçlama ile bu sorunun da önü alınmış olur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir